Microstrategy tworzy centrum rozwoju oprogramowania w Warszawie

Microstrategy zdecydowała się na inwestycję w utworzenie Centrum Badań i Rozwoju oprogramowania Business Intelligence w Polsce. Obecnie trwa rekrutacja pracowników. Ma to być drugi pod względem wielkości tego typu ośrodek firmy na świecie.

„Pozytywne doświadczenia związane ze względnie łatwą możliwością pozyskania w Polsce wysoko kwalifikowanych pracowników przyczyniły się do podjęcia decyzji o rozbudowie warszawskiego oddziału Microstrategy i rozszerzeniu jego zadań również o tworzenie nowego oprogramowania w nowym tworzonym Centrum Badań i Rozwoju” mówi Timothy Lang, wiceprezes i CTO (Chief Technology Officer) w Microstrategy.

W efekcie, warszawski oddział firmy stanie się jednym z trzech ośrodków na świecie i jedynym w Europie, które oferują nie tylko usługi, ale również zajmują się rozwojem oprogramowania typu Business Intelligence. Centrala Microstrategy znajduje się w Waszyngtonie, a w Europie firma ma jeszcze oddziały w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji.

Zobacz również:

Centrum Badań i Rozwoju Microstrategy w Warszawie ma zostać uruchomione w IV kwartale 2017 roku i zatrudniać 50 osób. Obecnie trwa jeszcze proces rekrutacji pracowników.

Microstrategy specjalizuje się w opracowywaniu i sprzedaży oprogramowania typu BI (Business Intelligence) oraz powiązanych z nim oraz niezależnych usług. Rozwiązania firmy są przeznaczone przede wszystkim dla dużych firm i korporacji.

Firma ma swój oddział w Warszawie od 2006 roku i zatrudnia w nim ponad 300 osób. Polski oddział zajmował się dotąd sprzedażą oprogramowania oraz świadczeniem usług konsultingu, wsparcia, utrzymania, finansów, kadr, IT oraz wsparcia prawnego nie tylko na terenie naszego kraju, ale również w regionie europejskim.

Tomasz Gościniak, wiceprezes Microstrategy GDC (Global Delivery Center) w Polsce, nie ujawnia jakie firmy w naszym kraju już korzystają z produktów oferowanych przez Microstrategy, ale przyznaje, że są to głównie lokalne oddziały dużych międzynarodowych korporacji.


TOP 200