Microsoft zwalcza monopol

Firmy zrzeszone w koalicji IMUnified wprowadzą ujednolicony standard wymiany danych w programach typu Instant Messaging.

Rzecznik prasowy stowarzyszenia IMUnified, które zrzesza firmy dążące do ujednolicenia standardów działania programów typu IM (Instant Messenger), ogłosił, iż wkrótce powstaną rozwiązania zmniejszające dominację największego "gracza" na rynku IM - firmy America Online. W skład koalicji IMUnified wchodzą między innymi takie firmy, jak Microsoft, Yahoo!, AT&T, [email protected] czy Odigo. IMUnified zapowiedziała, że w pierwszej połowie bieżącego roku zamierza przedstawić nowy protokół komunikacji IM, który umożliwi tekstowe pogawędki.

Według rzecznika IMUnified, "wszystkie firmy współdziałają zgodnie i już niedługo pojawi się testowany obecnie protokół". Członkowie koalicji ogłosili, że zaadaptują wprowadzony protokół, a Yahoo! potwierdził, że umieści tego typu oprogramowanie na stronach swojego serwisu. Zawarcie porozumienia przez czołowych producentów oprogramowania spowodowało, że America Online zaczęła prowadzić intensywne prace nad wprowadzeniem usług typu IM do porozumiewania się w sieci kablowej firmy Time Warner, z którą America Online połączyła się w ub.r. Nowy system ma umożliwiać takie zaawansowane usługi komunikacyjne, jak wideokonferencje.

Zobacz również:


TOP 200