Microsoft zrezygnował z lutowego pakietu poprawek Patch Tuesday

Korporacja nie udostępni użytkownikom lutowego zestawu poprawek Patch Tuesday, który zawiera szereg poprawek aktualizujących aplikacje Windows, w tym pakiet Office. Jak wiadomo, poprawki takie są zawsze publikowane w drugi wtorek każdego miesiąca. W tym miesiącu poprawki powinny się więc pojawić 14-go lutego, ale zostały wycofane.

Wcześniej Microsoft informował, że poprawki pojawią się, ale z kilkudniowym opóźnieniem. Tłumaczył to faktem, że musi w ostatniej chwili dołożyć do pakietu bardzo ważne aktualizacje, co wymaga czasu. Później jednak zdecydował, że najlepszym wyjściem w zaistniałej sytuacji będzie wycofanie lutego pakietu Patch Patch i dołączenie najnowszych poprawek do marcowe pakietu Patch Patch. Oznacza to, że marcowy pakiet Patch Patch (który powinien pojawić się we wtorek 14-dnia tego miesiąca) będzie zawierał dodatkowo lutowe poprawki.

Informując użytkowników o swojej decyzji (patrz tutaj), Microsoft zastąpił też – nie wiadomo czy świadomie, czy też przypadkowo – termin Pacht Patch terminem Update Tuesday. Jeśli było to świadome działanie, to w przyszłości użytkownicy będą co miesiąc pobierać pakiet noszący nazwę Update Tuesday.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200