Microsoft zmienia zasady publikowania identyfikatorów KB

Korporacja zdecydowała się na zaskakujące posunięcie, które spotkało się ze sprzeciwem większości użytkowników jej produktów. Postanowiła zrezygnować z dołączania do niektórych publikowanych w trybie online dokumentów, które powiadamiają użytkowników o pojawieniu się poprawki zwiększającej bezpieczeństwo jego rozwiązania, stosowanych przez nią od lat identyfikatorów KB.

KB

Identyfikator KB pojawiał się zawsze do tej pory w tytule informacji o wydaniu poprawki, ale co istotne również w adresie URL poprawki, w postaci np. takiego wpisu: //support.microsoft.com/help/KB.

Firma podjęła decyzję o rezygnacji z takiego schematu publikowania identyfikatorów KB w połowie lutego, ogłaszając ją na blogu Windows IT Pro. Napisała, że nie będzie już umieszczać razem z adresem URL, odsyłającym użytkownika do strony zawierającej poprawkę, żadnego identyfikatora KB. To zaskakująca decyzja, ponieważ identyfikatory KB (skrót od słów Knowledge Base) towarzyszyły adresom URL umieszczanym w publikowanych przez Microsoft poprawkach bezpieczeństwa – czyli tzw. łat - od kilku dziesięcioleci.

Zobacz również:

  • Technologia AI zyskała nowego sprzymierzeńca
  • Przeglądarka Chrome będzie bezpieczniejsza

Wszyscy zdążyli się do nich przyzwyczaić, gdyż pozwalają one sprawnie zarządzać takimi poprawkami i ułatwiają życie administratorom systemów IT, którzy alarmują, że będzie im teraz dużo trudniej kontrolować stan oprogramowania.

Może to stwarzać określone problemy, gdyż wiele osób czerpało do tej pory informacje o wersji poprawki, odczytując właśnie identyfikator KB.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200