Microsoft zmienia zasady Office 365. OneDrive bez nielimitowanej przestrzeni

Microsoft poinformował dzisiaj o zmianach warunków udostępniania usługi Office 365. Od teraz użytkownicy mogą zapomnieć o nielimitowanej przestrzeni w chmurze OneDrive.

Do tej pory użytkownicy pakietu Office 365 Home oprócz dostępu do aplikacji takich jak Word, Excel i PowerPoint dostawali w ramach abonamentu również, obok innych bonusów, możliwość składowania nielimitowanej liczby plików w chmurze OneDrive.

Z początku Microsoft przewidział dla użytkowników 1 TB miejsca na dane, później 10 TB. Później umożliwiono przechowywanie nielimitowanych ilości danych. Niestety, użytkownicy pakietów Office 365 Home nie będą mogli z tego więcej skorzystać.

Zobacz również:

  • ChromeOS otrzyma lepszą integrację z pakietem Microsoft 365
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Migracja do chmury - jak wygląda i jak się do niej przygotować?

Od teraz użytkownicy Office 365 Home, Personal i University będą mogli przechowywać znów tylko 1 TB danych. Na zmniejszenie ilości przechowywanych danych przyznano użytkownikom równy rok. Osoby niezadowolone z takiego rozwiązania mogą ubiegać się w Microsofcie o zwrot kosztów.

To nie koniec cięć związanych z OneDrive. Użytkownicy nie korzystający do tej pory z pakietu Office 365 mogli przechowywać do 15 GB przestrzeni dyskowej w chmurze. Microsoft postanowił zmniejszyć darmowy pakiet do wielkości 5 GB.

Microsoft zmienia zasady Office 365. OneDrive bez nielimitowanej przestrzeni

Microsoft zmienia warunki na jakich udostępnia usługę OneDrive

Wycofano też darmowy pakiet 15 GB przyznawany za korzystanie z automatycznego uploadu fotografii. Zmiany dla osób korzystających z OneDrive, ale nie z abonamentu Office 365, wejdą w życie z początkiem 2016 roku. Znikną też plany taryfowe oferujące 100 GB i 200 GB.

Jako przyczynę zmian w usłudze OneDrive firma wymienia garstkę użytkowników, która nadużywała usługi i umieszczała w chmurze całe kolekcje m.in. filmów przechowując nawet 14 tys. więcej danych niż statystyczny użytkownik.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200