Microsoft zdjął ze swoich witryn najnowszy update systemu Windows 10

Stało się coś, czego po tak poważnej firmie jak Microsoft trudno się było spodziewać. Chodzi o to, że pod koniec zeszłego tygodnia usunęła ona z szeregu swoich witryn opcje aktualizujące system Windows 10. Mowa o najnowszej wersji tego oprogramowania, oznaczonej numerem 1809.

Microsoft udostępnił wersję 1809 systemu Windows 10 we wtorek 2-go października, ale obecnie oficjalna strona Download Windows 10 oferuje wcześniejszą wersję systemu (1803). Obrazy ISO wersji 1809 zostały z niej usunięte, a usługa WSUS nie oferuje już użytkownikom systemu Windows 10 1809. Jest on w obecnej chwili niedostępny.

Po wejściu na tę stronę (Windows 10 update history) użytkownicy zobaczyli następujący komunikat: "Wstrzymaliśmy proces udostępniania wszystkim użytkownikom październikowej aktualizacji systemu Windows 10 (wersja 1809), ponieważ postanowiliśmy sprawdzić wszystkie doniesienia mówiące o tym, że nie zawiera on wszystkich niezbędnych plików koniecznych do zainstalowania tego systemu na komputerze".

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Wielkie oczekiwania związane z AI
  • Linux Ubuntu działający w czasie rzeczywistym jest już dostępny

W Sieci pojawiły się też narzekania użytkowników, że podczas próby aktualizowania systemu Windows 10 napotkali na szereg problemów. Okazało się na przykład, że sterownik obsługujący urządzenia Intel Display Audio nie pracuje prawidłowo (albo nie jest z nimi kompatybilny), a Menedżer zadań wyświetla błędne informacje dotyczące aktualnego użycia procesora. Jednak największym problemem było to, że z folderu

C:/Users/[username]/Documents/ znikło wiele plików, bez których system nie może prawidłowo funkcjonować.

Microsoft zapewnia, że październikowa aktualizacja systemu Windows 10 wróci niedługo na jego witryny, jednak nie informuje, kiedy to może nastąpić. Wypada więc tylko uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że kolejne podejście zakończy się sukcesem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200