Microsoft zatrudnia tysiące Hindusów

Przez najbliższe pół roku Microsoft zamierza dwukrotnie zwiększyć liczbę pracowników, zatrudnionych w Indiach. Do marca 2006 roku, firma z Redmond zamierza powiększyć załogi w miastach Hyderabad i Bangalore o 1000 osób każdą.

Tess Field, szefowa Indyjskiego działu kadr Microsoftu, potwierdziła, iż zarówno India Development Center w Hyderabadzie oraz centrum technologiczne w Bangalore zostaną znacznie wzmocnione. Pierwsze z nich zajmuje się przede wszystkim opracowywaniem produktów i usług, drugie zaś przede wszystkim dostarcza Microsoftowi zasobów programistycznych.

Hyderabad, miasto w południowym stanie Andhra Pradesh jest największym centum Microsoftu zlokalizowanym poza Stanami Zjednoczonymi. Bangalore to stolica stanu Karnataka i jedno z największych miast w Indiach. Ze względu na ogromną liczbę parków, nazywane bywa "Miastem Ogrodów".

Więcej informacji: Microsoft

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200