Microsoft zaprezentował aplikację Teams dedykowaną dla MSP

Korporacja wprowadziła dzisiaj do oferty nową edycję znanej aplikacji Teams (wersja standalone), którą stworzyła z myślą o MSP (małe i średnie przedsiębiorstwa). Edycja nosi nazwę Teams Essentials i kosztuje 4 USD miesięcznie, czyli 48 USD rocznie.

Źródło: Twitter.com

Teams Essentials obsługuje dowolną liczbę spotkań trwających do 30 godzin, w których bierze udział maksymalnie 300 osób. Do tego oferuje każdemu użytkownikowi możliwość przechowywania w chmurze danych o wielkości do 10 GB. Ponadto Teams Essentials oferuje te same możliwości, które są dostępne w bezpłatnej wersji usługi Teams.

Wśród nowych i istniejących już opcji oferowanych przez darmową usługę Teams, warto zwrócić uwagę na takie rozwiązania, jak: zaproszenia, które wymagają tylko adresu e-mail, bez konieczności rejestrowania się, logowania ani instalowania aplikacji; oprócz integracji z kalendarzem Outlook, możliwość integracji z kalendarzem Google; narzędzia do obsługiwania spotkań, takie jak lobby spotkań, wirtualne tła, tryb Together, napisy na żywo i możliwość reagowania na żywo; nowy szablon do obsługi czatu grupowego (obsługujący aplikacje desktopowe i webowe).

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?

Jeśli chodzi o inne nowości wprowadzone do usługi Teams, to warto zwrócić uwagę na to, że Microsoft zaczął w tych dniach wdrażać u klientów korporacyjnych rozwiązanie, które integruje usługę Loops (która zawiera wiele rozwiązań zapożyczonych z Microsoft Fluid Framework i obsługuje pracę hybrydową oraz wspólne planowanie) z platformą Microsoft 365.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200