Microsoft zapowiada, że przeglądarka IE otrzyma drugie życie

Wygląda na to, że dni weteranki przemysłu IT – jaką jest niewątpliwie licząca sobie już 23 lata przeglądarka IE (Internet Explorer) - są policzone. Jednak nie do końca. Microsoft ogłosił bowiem oficjalnie przedwczoraj, że kolejna wersja "full-Chromium" przeglądarki Edge będzie mogła pracować w trybie emulującym przeglądarkę IE.

Oznacza to, że zagorzali, korporacyjni zwolennicy przeglądarki IE posiadający komputery Windows 10 (a takich jest ciągle bardzo dużo) będą mogli z niej korzystać nawet wtedy, gdy usuną ją ze swoich komputerów.

Aby uruchomić tryb IE, użytkownicy korporacyjnych systemów IT nie będą nawet musieli wykonywać żadnych czynności ręcznie. Przeglądarka Edge wykorzysta bowiem wspierany przez nią mechanizm Enterprise Mode Site List do automatycznego identyfikowania witryn, które są obsługiwane najlepiej przez przeglądarkę IE. Po stwierdzenie tego faktu, przeglądarka Edge przełączy się sama w tryb pracy IE.

Zobacz również:

  • Google Fiber testuje 20-gigabitowy internet dla użytkowników domowych z routerami Wi-Fi 7
  • Prośba o pilną aktualizację przeglądarki Chrome

Enterprise Mode to jedna z opcji oferowanych przez system Windows 10, która pozwala administratorom korporacyjnych systemów IT definiować, które witryny WWW i webowe aplikacje mogą być otwierane i są najlepiej obsługiwane przez przeglądarkę IE. Obecnie takie witryny i aplikacje są obsługiwane przez dołączaną dodatkowo do systemu Windows 10 przeglądarkę Internet Explorer 11 (IE11).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200