Microsoft zapowiada własną, firmową wersję systemu operacyjnego Linux

Korporacja zapowiedziała przedwczoraj rozwiązanie noszące nazwę Azure Sphere. To nowa technologia opracowana z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa procesorom, które będą instalowane w różnego rodzaju inteligentnych urządzeniach, takich jak gadżety czy zabawki.

Nie byłoby w tym niż nadzwyczajnego gdyby nie to, że Azure Sphere bazuje w dużej części na Linuksie, czyli na oprogramowaniu konkurującym od zawsze z systemem Windows.

To swego rodzaju przełom, ponieważ Microsoft po raz pierwszy w swojej działalności zdecydował się dołączyć do jednego ze swoich rozwiązań system operacyjny Linux. Jest to oczywiście okrojona i dopasowana do potrzeb oprogramowania Azure Sphere, firmowa wersja systemu Linux. Co by jednak nie mówić, jest to dalej Linux.

Zobacz również:

Oprogramowanie Azure Sphere razem w procesorem będą zintegrowane z chmurową usługą, która zapewni inteligentnemu urządzeniu bezpieczeństwo. Głównie dzięki temu, że usługa będzie czuwać nad tym, aby w pamięci urządzenia zainstalowane były zawsze najnowsze poprawki bezpieczeństwa.

Microsoft zapowiada, że pierwsze inteligentne urządzenia bazujące na platformie Azure Sphere pojawią się na rynku pod koniec tego roku.


TOP 200