Microsoft zapowiada agresywny wykup akcji Yahoo!

Po ponad dwóch miesiącach od oferty Microsoftu, zarząd Yahoo! wciąż nie chce się zgodzić na negocjacje z Microsoftem. W tej sytuacji koncern z Redmond - w liście otwartym - stawia ostateczne ultimatum.

"Przedstawiając tak hojną ofertę - prawie 45 mld USD - naszym celem było dokonanie szybkiej i przyjaznej transakcji. Nasza propozycja jest jedyną, która zapewni Waszym akcjonariuszom pełną, uczciwą wartość akcji" - można przeczytać w liście. Kierownictwo koncernu z Redmond przypomina też, że po szybkim wzroście cen akcji w reakcji na ofertę Microsoftu o 62% wyższą od rynkowej, wartość Yahoo! znacząco spadła, a w oczach analityków perspektywy firmy nie są zadowalające. "Biorąc też pod uwagę pogarszającą się sytuację ekonomiczną Microsoft daje wyraźnie do zrozumienia, że cena, jaką zaproponował jest bardzo atrakcyjna i jej odrzucenie jest dużym błędem" - twierdzą przedstawiciele firmy.

Microsoft informuje zarząd Yahoo!, że jeśli ten nie podejmie oficjalnych negocjacji zmierzających do sfinalizowania przejęcia, firma przystąpi do bardziej agresywnego planu wykupu akcji bezpośrednio od akcjonariuszy. W takim wypadku odbędzie się to z dużo mniejszymi korzyściami dla Yahoo!, jego akcjonariuszy i klientów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200