Microsoft zapowiada One Outlook

W zeszłym roku internet obiegła wiadomość, że Microsoft zamierza skonsolidować w ramach projektu noszącego nazwę Monarch różne wersje aplikacji Outlook i stworzyć jeden uniwersalny produkt noszący nazwę One Outlook. Wiele wskazuje na to, że aplikacja trafi do rąk użytkowników w najbliższych miesiącach.

Grafika: makeuseof.com

Microsoft ma obecnie różne wersje tego programu, który można uruchamiać na urządzeniach Windows, Mac, iOS i Android. W tych ostatnich dwóch przypadkach są to aplikacje bazujące na technologii, w posiadanie której Microsoft wszedł wraz z przejęciem osiem lat temu firmy Acompli.

Nowy One Outlook będzie można uruchamiać na pecetach pracujących pod kontrolą systemów Windows oraz macOS. Będzie też dostępny w postaci aplikacji webowej, czyli będą go obsługiwać przeglądarki.

Zobacz również:

  • Chiny i Rosja chcą stworzyć własny system płatności bankowej
  • Starcie tytanów. Gmail vs. Outlook: Który jest lepszy dla biznesu?

Microsoft od kilku miesięcy testuje One Outlook, instalując go na coraz większej liczbie komputerów używanych przez swoich pracowników. Mówi się, że testy te są już na ukończeniu i oficjalna prezentacja aplikacji nastąpi wiosną. Na początku będzie udostępniona użytkownikom zarejestrowanym w kanałach Dev i Beta, a następnie trafi do powszechnej dystrybucji.

Kiedy Microsoft udostępni w październiku kolejną aktualizację systemów Windows 10 i Windows 1, nowy Outlook będzie prawdopodobnie opcją przypiętą do istniejących aplikacji Mail i Kalendarz.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200