Microsoft zapewni użytkownikom pakietu Office 365 dostęp do usługi Yammer

Wiedząc o tym, że firmy coraz częściej korzystają z sieci społecznościowych (takich jak Facebook), Microsoft zdecydował się udostępnić bezpłatnie wszystkim biznesowym użytkownikom pakietu Office 365 usługę Yammer (jest to sieć społecznościowa klasy enterprise).

Firma informuje, że użytkownicy pakietu Office 385 nie muszą nic robić, ale powinni się uzbroić w cierpliwość. Usługa będzie aktywowana automatycznie, ale cały proces aktywacji będzie rozciągnięty w czasie.

Użytkownicy będą mogli logować się do usługi używając tych samych danych uwierzytelniających (ID i hasło), które zapewniają im dostęp do innych usług oferowanych im w ramach pakietu Office 365. Administratorzy systemów IT będą jednak mogli stosować inne polityki i blokować wybranym przez nich użytkownikom dostęp do usługi.

Zobacz również:

  • Sprzedaż infrastruktury chmurowej stale wzrasta

Microsoft informuje, że będzie w pierwszej kolejności zapewniać dostęp do usługi Yammer mniejszym firmom, które wykupiło mniej niż 150 licencji na używanie pakietu Office 365.

Warto przypomnieć, że Microsoft kupił firmę Yammer cztery lata temu za kwotę 1,2 mld USD. Z usługi Yammer korzysta obecnie ok. 500 tys. firm, czyli przeszło dwa razy więcej niż a momencie przejmowania firmy Yammer przez Microsoft.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200