Microsoft zamierza usprawnić Office 365 w części SharePoint Online

Microsoft zapowiada, że wprowadzi w najbliższych tygodniach szereg zmian do pakietu Office 365 w części obsługującej użytkowników oprogramowania SharePoint Online (składnik odpowiedzialny za udostępnianie plików). Firma poinformowała, że zwiększy rozmiar plików, które użytkownicy mogą przechowywać w swoich indywidualnych repozytoriach SkyDrive Pro oraz w bibliotekach SharePoint Online (z 250 MB do 2GB).

Oprócz znacznego zwiększenia maks. rozmiaru plików, Microsoft pozwoli też użytkownikom przesyłać do repozytoriów pliki .exe i .dll (obecnie nie jest to możliwe). Kolejna ważna zmiana dotyczy maks. liczby zorganizowanych hierarchicznie grup roboczych (site collections), jakie mogą tworzyć użytkownicy pakietu Office 365 Enterprise. Microsoft powiększy ten parametr z 3 tys. do 10 tys. Usprawnienie to nie obejmie pakietów Office 365 Small Business i Midsize Business.

Firma pozwoli też użytkownikom przechowywać pliki w koszu przez dłuższy okres czasu, zanim nie zostaną one stamtąd całkiem usunięte. Obecnie jest to okres 30 dni, a nowa wersja wydłuży ten czas do 90 dni. Ponadto w nowo budowanych bibliotekach SkyDrive Pro obowiązywać będzie domyślne ustawienie, które pozwoli w nich przechowywać wiele wersji dokumentów Office 365.

Zobacz również:

  • Migracja do chmury - jak wygląda i jak się do niej przygotować?
  • Zwolnienia w branży technologicznej w 2023 roku dzień po dniu
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

Warto przypomnieć , że Microsoft zwiększył niedawno wielkość przestrzeni dyskowej, jaką mają do dyspozycji subskrybenci pakietu Office 365 korzystający z chmurowej usługi SkyDrive Pro. Firma zwiększyła tę przestrzeń z 7 do 25 GB. Firma zwiększyła też wielkość skrzynki pocztowej Exchange Online do 50 GB (wcześniej było to 25 GB).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200