Microsoft zainwestuje w naszym regionie 400 mln USD

Spółka chce wykorzystać duży potencjał regionu Europy Środkowo-Wschodniej (CEE)i planuje zainwestować 400 mln USD w rozbudowę sieci o nowe firmy, przygotowanie dla nich zasobów technologicznych i informacyjnych oraz wsparcie sprzedaży w regionie.

Microsoft powołuje się na badania IDC z października 2007 roku, który uznaje Europę Środkowo-Wschodnią za region o najbardziej dynamicznym rozwoju branży IT do roku 2011.

Microsoft zakłada, że inwestycje przyniosą w każdym roku 15-proc. wzrost liczby firm partnerskich w sieci, która już obecnie liczy ponad 47tys. przedsiębiorstw. Jednocześnie w roku finansowym 2009 (lipiec 2008 - czerwiec 2009), przeznaczy 44 mln USD na wsparcie rozwoju nowych firm partnerskich oraz dostarczenie im środków na zwiększenie sprzedaży i podnoszenie jakości obsługi.

Spółka przewiduje, że znaczące inwestycje w sieć partnerską oraz rynek produkcji oprogramowania w regionie Europy Środkowo-Wschodniej przyniosą w ciągu najbliższych trzech lat ponad 25 proc. wzrost sprzedaży rocznie.


TOP 200