Microsoft z nową telewizją na Xboksie 360?

Reuters donosi, że Microsoft szykuje nową sieciową usługę telewizyjną dla swojej konsoli Xbox 360. Niestety, prawdopodobnie nie wystartuje ona wcześniej niż za rok.

Choć posiadacze Xboxa 360 mieszkający w Zjednoczonym Królestwie lub USA mogą już oglądac telewizję dzięki konsoli, to Microsoft szykuje już kolejną usługę tego typu. Tak przynajmniej twierdzi Reuters powołujący się na źródła zbliżone do amerykańskiej firmy. W chwili obecnej trwać mają rozmowy z potencjalnymi dostawcami treści do nowej usługi. Przewiduje się, że Microsoft wprowadzi w życie jedną z trzech opcji.

Pierwsza z nich mówi o zaprezentowaniu oferty "wirtualnej telewizji kablowej", za oglądanie której trzeba będzie płacić abonament. Inna mówi, że osoby korzystające już z oferty telewizji kablowej będą mogły oglądać dostarczane przez nią programy z poziomu konsoli, ale będą one bardziej interaktywne. Trzecia opcja mówi natomiast o utworzeniu "silosów" zawierających treści konkretnych kanałów, które będzie można nabyć jako gotowe pakiety.

Zobacz również:

Ewentualny start usługi miałby się odbyć nie wcześniej niż za dwanaście miesięcy. Warto przypomnieć, że w wybranych krajach Xbox 360 umożliwia już oglądanie programów telewizji Sky, ESPN oraz korzystanie z usług Hulu i Netflix.


TOP 200