Microsoft wznawia publikowanie poprawek „non-security”

Po wybuchu pandemii koronawirusa Microsoft zdecydował w marcu, że począwszy od maja poprawki inne niż te, które wzmacniają bezpieczeństwo systemu Windows 10, nie będą publikowane. Obecnie korporacja zdecydowała się wznowić publikowanie takich poprawek.

Windows 10

Microsoft nadawał do tej pory takim poprawkom robocze nazwy „Windows C update” i Windows D update”, gdyż pojawiały się zawsze w trzecim czwartym tygodniu każdego miesiąca. Zgodnie z tym nazewnictwem poprawki bezpieczeństwa udostępniane użytkownikom w drugi wtorek każdego miesiąca (stąd nazwą Patch Tuesday) są znane jako „Windows B updates”.

Microsoft zapowiada, że wznowi dystrybucję tych aktualizacji (znanych jak non-security) w przyszłym miesiącu, ale tylko takich, które modyfikują system Windows 10 1809 i nowsze wersje tego oprogramowania, oraz system Windows Server.

Zobacz również:

Wraz z powrotem poprawek „non-security”, Microsoft zamierza zmienić ich nazewnictwo. Nie będą im już towarzyszyć litery, ale etykieta "Preview". Pojawiając się na liście Windows Update będzie to np. poprawka Cumulative Update Preview.

Poprawki „non-security” będą się pojawiać raz w miesiącu. Będzie to zawsze trzeci wtorek (czyli zgodnie z obowiązującym wcześniej nazewnictwem, będzie to poprawka „Windows C update”).


TOP 200