Microsoft wypłaci premie 1500 dol. dla pracowników za pracę w "ciężkich czasach"

Z jednej strony świetna sprawa, z drugiej - pracownicy firm zależnych, czyli LinkedIn, GitHub i ZeniMax nie kwalifikują się do otrzymania bonusów.

Microsoft zapewni pracownikom po 1500 dolarów premii / Fot. Pexels.com

Microsoft zapewni pracownikom po 1500 dolarów premii / Fot. Pexels.com

Zgodnie z wewnętrzną notatką Microsoft rozda po 1500 dolarów premii wielu swoim pracownikom. Będzie to nagroda za pracę zdalną podczas pandemii.

Jednorazowe premie będą kosztować Microsoft ok. 200 mln dolarów. Dyrektor ds. personalnych Microsoftu, Kathleen Hogan, powiedziała że premia będzie dotyczyć "wszystkich uprawnionych pracowników firmy zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i za granicą". Będzie ona jednak dostępna tylko dla pracowników poniżej poziomu wiceprezesów korporacyjnych, którzy rozpoczęli pracę w dniu 31 marca 2021 r. lub wcześniej. Obejmuje również pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin i pracowników korzystających ze stawek godzinowych.

Zobacz również:

  • Sprzedaż infrastruktury chmurowej stale wzrasta
  • Wielu liderów IT nie ma zaufania do własnego personelu

Pracownicy LinkedIn, GitHub i ZeniMax, czyli firm należących do Microsoftu, nie będą się kwalifikować do otrzymania bonusów pieniężnych.

Microsoft ogłosił w marcu, że przymierza się do ponownego otwarcia siedziby w Waszyngtonie, przygotowując się do pracy hybrydowej. Pracownikom dano wybór powrotu do miejsc pracy w Redmond lub pobliskich kampusów, kontynuowania pracy zdalnej lub połączenia obu tych form.

Zdecydowanie warto docenić, że firma postanowiła się w ten sposób niejako "podzielić" zyskami z pracownikami. Kiedy bowiem biura są nieczynne, firma bardzo oszczędza na kosztach. Premie, jakie Microsoft przekaże personelowi, to podobno dwudniowy zysk, jaki firma obecnie generuje. Dodajmy, że niedawno Microsoft osiągnął wycenę ponad 2 biliona dolarów. Wyżej wyceniana jest tylko Apple (2,42 bln) i złoto (11,43 bln).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200