Microsoft wydłuża wsparcie dla pierwszej wersji systemu Windows 10

Korporacja ogłosiła kilka dni temu, że wydłuża wsparcie dla pierwszej wersji systemu Windows 10 – która nosi numer 1507 i została udostępniona użytkownikom w połowie 2015 roku – o kolejne 40 dni.

Oznacza to, że wsparcie dla systemu Windows 10 wersja 1507 zakończy się w połowie maja tego roku, a nie 26. marca jak to pierwotnie planowano. Ostatnia aktualizacja systemu pojawi się więc prawdopodobnie 9. maja i zostanie włączona do standardowego zestawu poprawek Patch Tuesday.

Po maju MIcrosoft będzie aktualizować wyłącznie system Windows 10 wersja 1511 (premiera tej wersji systemu miała miejsce w listopadzie 2015 roku). Ci użytkownicy systemu Windows 10 wersja 1507, który zależy na aktualizacjach, mają tylko jedno wyjście. Powinni wykonać upgrade i przejść na wersję 1511 albo na jeszcze nowszą, która powinna pojawić się jeszcze w marcu i będzie oznaczona numerem 1703 (robocza nazwa tego oprogramowania to Redstone).

Zobacz również:

  • Linux Ubuntu działający w czasie rzeczywistym jest już dostępny
  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Koniec płatnego wsparcia dla systemu Windows 7
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200