Microsoft wydłuża wsparcie dla niektórych edycji systemu Windows 10 1709

Powołując się na interes publiczny i mając na uwadze dobro swoich klientów oraz ich kłopoty związane z epidemią koronawirusa, Microsoft zdecydował się udostępniać aktualizacje zwiększające bezpieczeństwo niektórych edycji systemu Windows 10 1709 przez sześć dodatkowych miesięcy.

Planowana przez Microsoft data zakończenia wsparcia dla systemu Windows 10 1709 miała nastąpić za niecały miesiąc, bo 14-go kwietnia. Ale wczoraj Microsoft opublikował komunikat w którym informuje użytkowników wersji Enterprise, Education i IoT tego oprogramowania, że przesuwa tę datę na dzień 13-go października tego roku. I chociaż post nie wspomina ani słowa o koronawirusie, to nikt nie ma wątpliwości, że to właśnie to wydarzenia miało decydujący wpływ na to, że Microsoft powziął taką decyzję

W komunikacie czytamy: „Dokonaliśmy oceny sytuacji panującej w służbie zdrowia i mając na uwadze dobro naszych klientów zdecydowaliśmy się na taki właśnie krok. Aby pomóc zespołom IT uporać się z tą trudną sytuacją, opóźnimy planowaną datę zakończenia wsparcia dla trzech edycji systemu Windows 10 wersja 1709 (Enterprise, Education i IoT) o sześć miesięcy.

Zobacz również:

  • Osoby poszukujące pracy sięgają coraz częściej po technologię deepfake
  • Rosyjskie firmy szukają ratunku, przechodząc gremialnie na narzędzia bazujące na otwartym kodzie

Oznacza to, że komputery takie będą otrzymywać comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń dalej od maja do października tego roku. Obsługa wersji Windows 10 1709 Home, Pro, Pro Education i Pro Workstations zakończyła się już 9-go kwietnia 2019 r. Natomiast wsparcie dla edycji Enterprise i Education systemu Windows 10 1803, który został udostępniony 30-go kwietnia 2018 roku, zakończy się 10-go listopada tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200