Microsoft wydał wtyczkę HTML5 dla przeglądarki Firefox

Microsoft postanowił wesprzeć użytkowników konkurencyjnej przeglądarki i wydał dla niej plug-in do obsługi kodeków H.264. Jest on dostępny dla użytkowników Firefoksa i Windows 7.

Microsoft chyba zdał sobie sprawę, że nie każdy użytkownik Windows 7 będzie chciał korzystać z nowej przeglądarki Internet Explorer 9. Firma wydała więc przydatną wtyczkę, które zapewnia część funkcjonalności IE9 wprost w Firefoksie.

Dodatek do przeglądarki Mozilli umożliwi odtwarzanie wideo z wykorzystaniem kodeka H.264 na stronach wykonanych w technologii HTML 5. Plug-in zastępuje standardowe okno z materiałem filmowym wtyczką do odtwarzacza Windows Media Player.

Zobacz również:

  • Ważne poprawki dla Windows
  • Firefox 100 już dostępny

Jak możemy przeczytać w oficjalnej informacji Microsoftu dodatek "umożliwia prawidłowe działanie stron oferujących treści wideo w formacie H.264 zgodnie ze standardem W3C HTML5 w przeglądarce Firefox na platformie Windows".

Dodatek HTML5 Extension for Windows Media Player Firefox można pobrać wprost z zasobów idg.pl. Zapraszamy!

Pobierz: HTML5 Extension for Windows Media Player Firefox.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200