Microsoft wycofuje Windows NT 4.0

Microsoft zrezygnował ze sprzedaży przedsiębiorstwom licencji na system operacyjny Windows NT 4.0. Będzie on dostępny jedynie klientom indywidualnym w sprzedaży detalicznej.

Microsoft zrezygnował ze sprzedaży przedsiębiorstwom licencji na system operacyjny Windows NT 4.0. Będzie on dostępny jedynie klientom indywidualnym w sprzedaży detalicznej. Firmy, chcące zakupić system operacyjny w większych ilościach, będą mogły to uczynić, nabywając licencje na Windows 2000. Analitycy uważają jednak, że nie będzie to zbyt chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorstwa.

Windows NT 4.0 był dostępny na rynku od 5 lat. Koncern uzasadnia swoją decyzję dużym zapotrzebowaniem na system Windows 2000 oraz zbliżającą się premierą Windows XP (zaplanowaną na 25 października br.).

Zobacz również:

Analitycy IDC uważają, iż decyzja o wycofaniu systemu z oferty nie jest niespodzianką. "Zapotrzebowanie na Windows NT 4.0 spadało w bardzo szybkim tempie, wobec czego utrzymywanie linii produkcyjnej stało się po prostu nieopłacalne" - twierdzi jeden z analityków IDC. "Poza tym zrezygnowanie z oferowania starszej technologii pozwoli Microsoftowi na zwrócenie większej uwagi klientów na nowe rozwiązania, jakie niesie Windows XP" - dodaje.


TOP 200