Microsoft wybiera HD DVD?

Przedstawiciele koncernów Microsoft i Toshiba poinformowali oficjalnie, że obie firmy zamierzają współpracować przy projektowaniu odtwarzaczy krążków HD DVD. Porozumienie zakłada m.in., że w odtwarzaczach produkowanych przez Toshibę zastosowana zostanie technologia Microsoftu.

Zdaniem obserwatorów rynku, zdobycie wsparcia Microsoftu może dać standardowi HD DVD wyraźną przewagę nad konkurencyjnym (opracowanym przez Sony i Panasonica) formatem Blu-Ray. Obie technologie pretendują do miana następcy wykorzystywanego dziś standardu DVD - ostatnio przez kilka tygodni obie strony prowadziły rozmowy, których celem było zunifikowanie Blu-Ray i HD DVD. Niestety, żaden z obozów nie chciał zrezygnować z rozwijania swojego formatu na rzecz rozwiązań konkurenta i rozmowy zakończyły się fiaskiem.

W oświadczeniu opublikowanym wspólnie przez Microsoft i Toshibę czytamy, że firmy zamierzają tworzyć wspólnie nowe produkty, w których wykorzystane zostanie doświadczenie Microsoftu (w zakresie tworzenia aplikacji multimedialnych) oraz wiedza inżynierów Toshiby (w zakresie elektroniki użytkowej). Co więcej, przedstawiciele obu koncernów poinformowali, że planują również zintensyfikowanie działań, których celem jest stworzenie interaktywnego formatu iHD.

Zobacz również:

  • Historia aktualizacji Windowsa 10 - najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Nowoczesna sala konferencyjna - jakie wyposażenie warto wybrać?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200