Microsoft wstrzymuje aktualizację do Windows 11 22H2!

Microsoft wstrzymuje pierwszą aktualizację rozwojową. Znamy powód wycofania aktualizacji.

Z okazji pierwszej rocznicy wprowadzenia na rynek Windows 11 firma Microsoft zdecydował się udostępnić aktualizację rozwojową Windows 11 2022 Update, która zmienia numer kompilacji systemu z Windows 11 21H2 na Windows 11 22H2.

Microsoft wstrzymuje aktualizację do Windows 11 2022 Update
Źródło: microsoft.com

Microsoft wstrzymuje aktualizację do Windows 11 2022 Update

Źródło: microsoft.com

Oprogramowanie wprowadza wiele nowych funkcji oraz przywraca rozwiązania znane z Windows 10. System operacyjny w wersji 2022 ma zachęcić użytkowników, którzy w dalszym ciągu korzystają z Windowsa 10 do przesiadki na nowszy system.

Zobacz również:

  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI
  • Wielkie oczekiwania związane z AI
  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?

Firma Microsoft zdecydowała się na chwilowe zawieszenie aktualizacji do Windows 11 2022 Update. Znamy już powód, który wymusił przerwę w dostarczaniu aktualizacji. Na szczęście nie wpływa on na funkcjonowanie organizacji i nie stwarza dla nich zagrożenia.

Microsoft wstrzymał aktualizację do Windows 11 22H2 w związku z problemami związanymi z chwilowymi spadkami wydajności podczas grania w gry.

Problemy dotyczą użytkowników wyposażonych w karty graficzne produkcji NVIDIA GeForce, którzy zaktualizowali swoje komputery do Windows 11 22H2. Donoszą oni o chwilowych, niespodziewanych spadkach w generowaniu liczby klatek na sekundę, opóźnieniu w reakcji na mysz i klawiaturę, a także niewykorzystywaniem dostępnych zasobów procesora.

Według Microsoft zaktualizowana wersja systemu operacyjnego Windows 11 skłoniła aplikacje i gry zależne od GPU do aktywowania funkcji debugowania, które nie były przeznaczone dla klientów. Ma to ogromny wpływ na wydajność.

Producent pracuje nad udostępnieniem łatki. Do czasu eliminacji problemu komputery z Windows 11 21H2 nie będą aktualizowane do Windows 11 22H2.

NVIDIA na swoją rękę udostępniła nowe sterowniki GeForce Experience, które tymczasowo rozwiązują problem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200