Microsoft wprowadził usługę Desktop App Assure na globalny rynek

Korporacja ogłosiła, że usługa Desktop App Assure - która do tego tygodnia była dostępna tylko w USA – wkracza na globalny rynek i obecnie mogą z niej korzystać wszyscy. Usługa daje firmom migrującym z systemu Windows 7 na Windows 10 pewność, są posiadane przez nie aplikacje są zgodne z tym ostatnim systemem i będą dalej pracować.

Jest to stosunkowo nowe rozwiązanie, wprowadzone na rynek USA w październiku zeszłego roku.

W wydanym z tej okazji przez Microsoft oświadczeniu czytamy, "Dochodziły do nas opinie, że jednym z najważniejszych czynników związanych z przejściem na najnowszą wersję systemu operacyjnego Windows jest kompatybilność aplikacji używanych aktualnie przez firmy. Dlatego zdecydowaliśmy się opracować tę usługę. Daje ona firmom pewność, że po przejściu na system Windows 10 wszystkie aplikacje (w tym te wchodzące w skład pakietu Office 365) będą dalej pracować poprawnie.

Usługa App Assure przeznaczona jest dla firm, które subskrybują system Windows 10, zarówno w ramach planów E3, jak i E5. Mogą z niej korzystać te podmioty, które wykupiły 150 lub więcej licencji.

Zobacz również:

  • Największe problemy sztucznej inteligencji od OpenAI
  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI

Korzystając z usługi Desktop App Assure firmy mogą też liczyć na darmowe porady i usługi korygowania, które pomogą im w migracji aplikacji do systemu Windows 10.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200