Microsoft wprowadził funkcję Walkie Talkie do kolejnej mobilnej platformy

Firma wbudowała w ostatnich dniach tę funkcję do wszystkich urządzeń z systemem iOS (takich jak iPhone i iPad). Została ona wprowadzona do aplikacji Teams. Jeśli chodzi o urządzenia Android, to jest ona już od jakiegoś czasu dostępna dla użytkowników wzmocnionych (ruggedized) smartfonów i innych mobilnych urządzeń produkowanych przez firmę Zebra.

Grafika: new.i-n24.com

Microsoft zaprezentował pierwszy raz omawiane rozwiązanie w połowie zeszłego roku, zaprojektowane z myślą o pracownikach pierwszego kontaktu z klientami jak również tych, którzy pracują w terenie. Przeprowadzone przez Microsoft badania pokazały, że obecnie prawie 90% firm zatrudnia pracowników, dla których możliwość komunikowania się ze światem zewnętrznym niezależnie od tego gdzie przebywają, jest bardzo ważna.

Aby zapewnić takim pracowniom komfort pracy, Microsoft wprowadził najpierw nową funkcję do mobilnych urządzeń produkowanych przez firmę Zebra. Produkowała ona kiedyś urządzenia pracujące pod kontrolą systemów operacyjnych Windows CE i Windows Mobile, ale po tym gdy Microsoft porzucił te platformy, Zebra przeszła na Androida.

Zobacz również:

  • Ruszył handel wirtualnymi nieruchomościami
  • Microsoft zapowiada możliwość wyciszania powiadomień
  • Microsoft apeluje o pilną modyfikację serwerów pocztowych Exchange

A oto urządzenia mobilne Zebra, na których dostępna jest już stabilną wersja Teams Walkie Talkie: TC5x, TC7x, TC2x, EC30, EC50, EC55, MC3300 i MC9300. Urządzenia z serii TC to wytrzymałe smartfony, urządzenia EC są podobne do standardowych smartfonów, a seria MC to skanery kodów kreskowych.

Do kluczowych zalet cyfrowych urządzeń oferujących funkcję Walkie Talkie, w porównaniu z analogowymi alternatywami, należy zaliczyć odporność na przesłuchy i podsłuchiwanie oraz brak statycznych częstotliwości, gdyż wykorzystują one połączenia Wi-Fi albo komórkowe, które są dużo trudniejsze do inwigilowania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200