Microsoft wprowadza zmiany w swoim programie dla partnerów

Po dwóch latach konsultacji firma wprowadziła zmiany do programu "Microsoft Partner Network". Zmienia się m.in. zakres wymagań potrzebnych do uzyskania statusu Gold. Dodatkowo, wraz z uruchomieniem nowego programu partnerskiego, Microsoft zachęca swoich partnerów do budowania rozwiązań cloudowych, przyznając im licencje na usługi online.

Najważniejsza zmiana polega na jeszcze większej specjalizacji uczestników programu w poszczególnych usługach i technologiach. W ramach zmian została wprowadzona nowa struktura kompetencji oraz nazewnictwa.

Do nowej wersji programu wprowadzono dwa tytuły Gold Competency Partner oraz Silver Competency Partner. W porównaniu do poprzedniej wersji zwiększono wymagania dla partnerów posiadających tytuł Gold Competency Partner, który będzie dla potencjalnych klientów gwarancją najwyższego poziomu kompetencji w danej dziedzinie.

Zobacz również:

  • Nowy członek zarządu Microsoft

Dodatkowo, wraz z uruchomieniem nowego programu partnerskiego, Microsoft zachęca swoich partnerów do budowania rozwiązań cloudowych. Zachęcając firmy zrzeszone w programie do korzystania i wdrażania ich u klientów zaoferował nową ofertę subskrypcyjną Cloud Essentials Pack.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200