Microsoft wprowadza nowe funkcje do systemów przeznaczonych dla urządzeń specjalizowanych

Microsoft, podczas rozpoczętej wczoraj w Kalifornii Embedded Systems Conference 2000, przedstawił kilka inicjatyw, które mają przyczynić się do spopularyzowania jego systemów operacyjnych na rynku spe...

Microsoft, podczas rozpoczętej wczoraj w Kalifornii Embedded Systems Conference 2000, przedstawił kilka inicjatyw, które mają przyczynić się do spopularyzowania jego systemów operacyjnych na rynku specjalizowanych urządzeń. Obejmuje on m.in. telefony komórkowe z dostępem do Internetu, komputery naręczne i specjalistyczny sprzęt, znajdujący zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

Producent zaprezentował kilka nowych funkcji i komponentów, usprawniających Windows CE, oraz zestaw narzędzi przeznaczony dla firm, które chcą wykorzystać jego system w swoich urządzeniach.

Zaprezentowany na targach dodatkowy zestaw komponentów dla Windows CE 3.0 rozszerza funkcjonalność tego rozwiązania o możliwości komunikacyjne i sieciowe. Pozwala też na pełniejsze wykorzystywanie technologii XML, która ma być jednym z ważnych elementów .NET, nowej strategii internetowej Microsoftu. Zakłada ona dostęp do serwisów internetowych z różnych urządzeń, w tym przenośnych.

Wśród nowych funkcji w Windows CE znalazły się także: ICS (Internet Connection Sharing) pozwalająca urządzeniom z tym systemem na współdzielenie pojedynczego połączenia z Internetem, PPTP (Point-to-Point Tunneling Protocol) technologa zapewniająca bezpieczne połączenia bezprzewodowych użytkowników z siecią korporacyjną oraz RDP (Remote Desktop Protocol) rozwiązanie umożliwiające dostęp do aplikacji biznesowych działających na serwerze Windows 2000.

Ponadto Microsoft wprowadził na rynek Windows Embedded Family Evaluation Kit, zawierający systemy Windows CE 3.0 i Windows NT Embedded 4.0, oraz odpowiednie narzędzia programistyczne.

***

Microsoft integruje działy zajmujące się specjalizowanymi systemami operacyjnymi

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200