Microsoft wprowadza na rynek Exchange 2000

W najnowszej wersji serwera komunikacyjnego usprawniono przede wszystkim możliwości jego skalowalności, dostępności i zarządzania systemem.

Microsoft wprowadził do sprzedaży Exchange 2000, długo oczekiwaną wersję swojego serwera komunikacyjnego, którego premiera była wielokrotnie przekładana. Rozwiązanie dostępne jest w kilku wersjach - Exchange 2000 Server, Exchange 2000 Enterprise Server oraz Exchange 2000 Conferencing Server.

W najnowszej wersji serwera komunikacyjnego usprawniono przede wszystkim możliwości skalowalności, dostępności i zarządzania systemem. Oznacza to m.in. obsługę większej liczby skrzynek pocztowych, a co za tym idzie obsługą większej liczby użytkowników przez jeden serwer.

"Wdrożenie Exchange 2000 w naszym wewnętrznym dziale informatycznym pozwoliło na zredukowanie liczby serwerów obsługujących ok. 30 tys. użytkowników z 35 do 8. Ponadto podwoiliśmy rozmiary skrzynek pocztowych" - powiedział Gordon Mangione, wiceprezes odpowiedzialny za dział Exchange Business w Microsofcie.

Dla firm świadczących usługi ASP przygotowano Exchange 2000 Hosting Pack, zestaw usług zwiększających wydajność zarządzania utrzymywanych serwerów Exchange.

Wersja testowa programów Exchange 2000 Enterprise Server oraz Exchange 2000 Conferencing Server dostępne są na stronach Microsoftu.

Jednocześnie Microsoft zaprezentował wersję beta serwera do zarządzania dokumentami o roboczej nazwie Tahoe. Jest to rozwiązanie należące do grupy tzw. zarządzania wiedzą i określane przez producenta mianem portalu informacyjnego. Ma on umożliwić użytkownikom na przeszukiwanie różnych repozytoriów danych w poszukiwaniu różnorodnych danych i oferować zaawansowane funkcje zarządzania dokumentami.

Microsoft zaprezentował również Office Designer, narzędzie które ma być dostępne wraz z nową wersją pakietu Office. Pozwoli ono programistom wykorzystywać Web Storage System Exchange 2000 do budowy i wdrażania aplikacji do pracy grupowej.

Przedstawiciele firmy z Redmond zapowiadają, że zarówno Tahoe jak i nowy Office powinny trafić na rynek w I połowie przyszłego roku.

***

Microsoft ujawnił plany związane z rynkiem ASP

Microsoft ujawnił ceny Exchange 2000 Server

Exchange 2000 w trzech odmianach

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200