Microsoft wprowadza C#

Oferowany przez firmę Microsoft nowy język programowania, następca Visual C++, ma umożliwiać tworzenie usług internetowych i systemów przeznaczonych dla przedsiębiorstw.

Firma Microsoft wprowadza na rynek Microsoft C - zorientowany obiektowo język programowania zaprojektowany w celu wykorzystania możliwości XML-owych usług internetowych platformy .NET, którą przedstawiono w zeszłym tygodniu na Forum 2000. Język C, następca Visual C++, ma umożliwić programistom pracującym w językach C i C++ szybkie budowanie aplikacji i elementów internetowych od XML-owych usług w sieci WWW do obiektów biznesowych na poziomie pośrednim i aplikacji systemowych. Za pomocą C programiści będą mogli również tworzyć usługi w sieci WWW przeznaczone do wykorzystywania za pośrednictwem Internetu. C ma zapewnić także niskopoziomową kontrolę kodu, co da możliwość tworzenia skomplikowanych systemów dla przedsiębiorstw.

Aby uprościć integrację i zachowanie zgodności operacyjnej Microsoft współpracuje z ECMA, międzynarodowym organem standaryzacyjnym, nad stworzeniem standardu C. Dzięki temu język ten i przeznaczone do niego narzędzia pomocnicze będzie mogło oferować wielu producentów.

Przedłożony organizacji ECMA dokument opisujący język C jest dostępny pod adresem msdn.microsoft.com/vstudio/nextgen

Język C# zostanie włączony do systemu programowania Visual Studio nowej generacji, który ma być dostępny w wersji beta w drugiej połowie bieżącego roku.

Microsoft

tel.: (22) 628 05 93, 628 04 88

fax: (22) 629 96 14

www.microsoft.com/poland

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200