Microsoft włącza się do walki z koronawirusem

Korporacja (a konkretnie oddział Microsoft Consulting Services) opracowała i uruchomiła pod koniec zeszłego tygodnia platformę zarządzania szczepionkami COVID-19. Platforma została opracowana z myślą o świadczeniu usług instytucjom rządowym oraz szeroko pojętemu sektorowi zajmującemu się ochroną zdrowia.

Koronawirus

W opublikowanym przez Microsoft na swoim blogu dokumencie poświęconemu platformie czytamy, że technologia IT może odegrać znaczącą rolę z zwalczaniu pandemii i zapewnić zajmującym się tym tematem instytucjom narzędzia pozwalające bezpiecznie dystrybuować zwalczające ją szczepionki. Jak wiadomo, szczepionki takie są już wprowadzane do obiegu medycznego w niektórych krajach i za kilka tygodni zaczną napływać również do Polski.

Dlatego Microsoft nawiązał w ostatnim czasie współpracę z wieloma partnerami, której celem było opracowania rozwiązania ułatwiającego zadanie zarządzania szczepionkami, które będzie w stanie obsługiwać rejestrację dostawców i pacjentów, planować szczepienia, tworzyć raporty monitorujące takie operacje, jak również prognozować trendy.

Zobacz również:

  • EY: transformacja cyfrowa wciąż priorytetem dla firm
  • Awaria Microsoftu sparaliżowała niemalże cały świat

Opracowana przez Microsoft platforma kryje się za skrótem VRAS (Vaccination Registration and Administration Solution) i może śledzić i raportować postęp szczepień realizując to zadanie w pełni bezpiecznie dzięki temu, że działa zgodnie z takimi stosowanym w medycynie od lat standardami.

Korzystając z tego placówki medyczne oraz apteki mogą monitorować skuteczność określonych partii szczepionek i informować o nich producentów oraz dystrybutorów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200