Microsoft wkrótce zaprezentuje Windows 2000 Embedded

Microsoft przygotowuje się do wprowadzenia na rynek Windows 2000 w wersji przeznaczonej do wykorzystania w specjalizowanych urządzeniach. Początkowo premierę Windows 2000 Embedded firma zapowiadała na...

Microsoft przygotowuje się do wprowadzenia na rynek Windows 2000 w wersji przeznaczonej do wykorzystania w specjalizowanych urządzeniach. Początkowo premierę Windows 2000 Embedded firma zapowiadała na koniec tego roku, analitycy twierdzą jednak, że prawdopodobnie nastąpi to wcześniej.

Zdaniem analityków, rynek jest już przygotowany na wprowadzenie do sprzedaży produktów wykorzystujących "okrojoną" odmianę systemu. Wersję tę określają oni jako rozwiązanie plasujące się "pomiędzy systemem dla komputerów osobistych a tzw. cienkimi klientami, w którym zachowano jednak główną funkcjonalność pełnej wersji systemu". Zdaniem specjalistów z International Data Corporation (IDC), Windows 2000 Embedded jest rozszerzeniem systemu Windows NT Embedded 4.0.

Jednym z pierwszych urządzeń przystosowanych do pracy pod kontrolą specjalizowanej wersji Windows 2000 będzie urządzenie serwerowe IBM-a o nazwie roboczej Pine Hill. Wiadomo też, że inni producenci - których Microsoft na razie nie chciał ujawnić - również przygotowują swoją ofertę w tym zakresie.

***

Pierwsza wersja Windows NT Embedded 4.0 trafiła do beta testów

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200