Microsoft wkrótce pozna wyniki dochodzenia

Prawdopodobnie pod koniec roku przedstawione zostaną wyniki prowadzonego w Unii Europejskiej dochodzenia w sprawie Microsoftu. Przedstawiciele UE sprawdzają, czy koncern rzeczywiście nieuczciwie konkurował z firmą Sun Microsystems. Komisja Europejska prowadzi też postępowanie wyjaśniające w sprawie usług Net.Passport.

Prawdopodobnie pod koniec roku przedstawione zostaną wyniki prowadzonego przez Unię Europejską dochodzenia w sprawie Microsoftu. Przedstawiciele UE sprawdzają, czy koncern rzeczywiście nieuczciwie konkurował z firmą Sun Microsystems. Komisja Europejska prowadzi też postępowanie wyjaśniające w sprawie zgodności usług Net.Passport z europejskim prawem.

Termin przedstawienia wyników dochodzenia podał wczoraj Philip Lowe, dyrektor jednej z komisji unijnych, zajmujących się konkurencją na rynku. Jego zdaniem, dochodzenie zbliża się ku końcowi i w ciągu kilku miesięcy będzie można przedstawić jego wyniki. Bardzo prawdopodobne jest jednak, że UE poczeka z ich ostatecznym sformułowaniem do czasu zakończenia postępowania przeciwko Microsoftowi, prowadzonego przez amerykański sąd na wniosek przedstawicieli dziewięciu stanów, zarzucających firmie praktyki monopolistyczne.