Microsoft walczy z cyberterrorem ramię w ramię z policją

Microsoft zapowiedział, że w ciągu najbliższych miesięcy planuje stworzenie nowej witryny internetowej, przeznaczonej wyłącznie dla przedstawicieli prawa. Zamieszczone będą w nim wszystkie gromadzone przez firmę informacje, pomagające w walce z cyberprzestępczością. Firma zamierza też przy jego pomocy przeprowadzać szkolenia online dla policjantów i agencji rządowych, także europejskich.

Według przedstawicieli Microsoftu, wielu przedstawicieli prawa wciąż nie ma pojęcia jak na przykład namierzyć numer IP czy domenę internetową. Witryna będzie więc zawierała porady na ten i podobne tematy. Przykładowo, znaleźć tam będzie można informacje jak odzyskać z twardego dysku skasowane dane, podstawowe zasady przeprowadzania dochodzeń w sieci czy walki z botnetami (sieciami komputerów "zombie").

Portal będzie także zawierał dane kontaktowe osób, które w Microsofcie zajmują się obsługą zapytań od służb administracji państwowych. Chodzi tu na przykład o informacje na temat użytkowników programu Hotmail lub innych produktów MS, którzy angażują się w podejrzaną działalność w Sieci.

Zobacz również:

Więcej informacji: Microsoft

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200