Microsoft wabi użytkowników Gmaila

Koncern z Redmond coraz agresywniej poczyna sobie w segmencie poczty elektronicznej – firma udostępniła właśnie narzędzie, automatyzujące proces przenoszenia konta i poczty z serwisu Gmail do Outlook.com i zachęca użytkowników do migracji.

Nowa funkcja jest od teraz elementem serwisu Outlook.com – nowi użytkownicy mogą po założeniu konta wykorzystać ją do szybkiego zaimportowania z Gmaila wiadomości oraz kontaktów (narzędzie nie obsługuje danych przechowywanych w kalendarzu).

"Zachowana zostanie struktura Twojej skrzynki pocztowej i status wiadomości (przeczytane/nieprzeczytane) – co więcej, Twój adres Gmail zostanie automatycznie ustawiony jako opcjonalny adres do wysyłania poczty, więc wciąż będziesz miał możliwość wysyłania wiadomości za pośrednictwem tego konta" – napisał w oficjalnym blogu Outlook.com Naoto Sunagawa z Microsoftu.

Zobacz również:

  • Google zmienia algorytmy - więcej reklam w Gmailu
  • Historia aktualizacji Windowsa 11 - najważniejsze zmiany dla biznesu

Warto podkreślić, że jest to kolejna już próba odebrania użytkowników Gmailowi – Microsoft kilkakrotnie w przeszłości zachęcał osoby korzystające z poczty Google'a do migracji. Odbywało się to mniej lub bardziej subtelnie – zwykle mniej, dość wspomnieć, że jednym ze sposobów jest kampania Scroogled, mająca sugerować, że dane użytkowników Google nie są bezpieczne.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200