Microsoft w walce o świat bez spamu

Gigant z Redmond wspólnie z głównym prawnikiem stanu New York zamierza złączyć siły w batalii przeciwko spamerom. Na dziś rano wyznaczona została wspólna konferencja, podczas której przedstawione zostaną główne metody walki.

O kooperacji z Eliotem Spitzerem, nowojorskim prawnikiem, Microsoft poinformował wczoraj. Szczegółów jednak nie chciał ujawnić. Nie wiadomo, co dokładnie na myśli ma gigant z Redmond i jakie metody walki ze spamerami chce stosować.

Przypomnijmy, że w czerwcu br. Microsoft wysłał 15 pozwów sądowych przeciwko spamerom ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, którzy zbombardowali skrzynki użytkowników portalu MSN ponad 2 mld niezamówionych listów.

Zobacz również:

  • Microsoft blokował w 2021 r. aż 1000 złośliwych e-maili co sekundę

Również w czerwcu Bill Gates przedstawił list otarty, w którym nawoływał do walki ze spamem. Napisał w nim, że zadaniem producentów oprogramowania jest m.in. stworzenie takich rozwiązań, które pozwolą na eliminację niechcianej korespondencji.

Najprawdopodobniej Microsoft swoje czerwcowe postulaty chce wprowadzić w życie.

Dodajmy, że poniedziałek podpisana została przez amerykańskiego prezydenta ustawa antyspamowa. Więcej na ten temat tutaj:

http://www.internetstandard.pl/news/62083.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200