Microsoft uśmierca dwie funkcje pakietu Office

Microsoft poinformował o wycofaniu się z dostarczania dwóch funkcji pakietu biurowego Office na urządzenia mobilne.

W zeszłym miesiącu do sieci trafiły informacje potwierdzające prace nad odświeżeniem aplikacji Microsoft Office na urządzenia mobilne pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android oraz iOS. Gigant z Redmond zamierza skonsolidować swoje usługi w jednym miejscu, a dodatkowo poprawić doświadczenia użytkowników poprzez aktualizację interfejsu graficznego.

Wybrane funkcje znikną z Microsoft Office
Źródło: microsoft.com

Wybrane funkcje znikną z Microsoft Office

Źródło: microsoft.com

Microsoft nie poinformował o nowych funkcjach, ale przez przypadek dowiedzieliśmy się, że z nowej aplikacji znikną rozwiązania, które są aktualnie dostępne w aplikacji Microsoft Office. Zostaną one usunięte do końca 2022 roku.

Zobacz również:

  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI
  • Najlepsze bezpłatne alternatywy dla pakietu Microsoft (Office) 365
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

Pierwszą z nich jest Transfer File - rozwiązanie pozwalające na przesyłanie plików pomiędzy aplikacją Office, a komputerem z systemem Windows. Funkcja działa w oparciu o adres URL i skanowanie kodu QR w celu sparowania obu urządzeń.

Według Microsoft rozwiązanie to można łatwo zastąpić dyskiem sieciowym OneDrive, który jest idealnie zsynchronizowany z całym pakietem biurowym Office. Rozwiązanie zostanie wycofane 31 grudnia 2022 roku, ale Microsoft zachowa wszystkie przesłane historycznie pliki.

Drugą z funkcji, które wkrótce znikną jest Share Nearby. Rozwiązanie to pozwalało na dzielenie się treści wśród znajdujących się w pobliżu urządzeń z Androidem z zainstalowaną aplikacją Microsoft Office.

Gigant z Redmond uważa, że wyżej wymienione funkcje nie spełniają już swoich pierwotnych funkcji. Microsoft informuje, że zmiany zostaną w prowadzone tak, aby były jak najmniej odczuwalne dla użytkowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200