Microsoft uruchamia program do tworzenia gier

Microsoft postanowił dać szansę wykazać się każdemu kto ma ochotę tworzyć gry komputerowe. Co ciekawe, aby wziąć udział w zabawie nie trzeba mieć pojęcia o programowaniu. Wystarczy tylko chcieć.

Firma Microsoft zapowiedziała wypuszczenie darmowego programu do tworzenia gier już w zeszłym tygodniu. Teraz nareszcie wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Wystarczy jedynie odwiedzić oficjalną stronę i... tworzyć, tworzyć i jeszcze raz tworzyć!

Microsoft uruchamia program do tworzenia gier

Program do pisania gier nosi nazwę PopFly. Co ciekawe, pozwala on graczom na tworzenie gier bez znajomości zasad programowania. Wystarczy jedynie wymyślić własne zasady, wybrać oprawę graficzną i cieszyć się z własnego dzieła. Dodatkowym plusem może być fakt, że swoje własne gry można zamieszczać potem na stronach internetowych.

Zobacz również:

Oczywiście istnieją również minusy. PopFly jest programem stosunkowo nieskomplikowanym. Pozwoli on oczywiście na stworzenie bardzo prostej gry, jednak przy jego udziale nie uda nam się napisać niczego bardziej złożonego. Ot, zwykła gra internetowa dostępna z okna przeglądarki.

Czy PopFly dobrze przyjmie się w świecie gier komputerowych? Może tak, może nie. Jedno jest pewne: program ten w ciekawy sposób stara się wypełnić pewną lukę na rynku poprzez dopuszczenie do głosu samych graczy.


TOP 200