Microsoft uruchamia Political Streams

Ludzi zainteresowanych polityką nie brakuje. Dlatego też Live Labs, jeden z oddziałów firmy Microsoft, przygotował specjalną stronę internetową. Jej zadaniem jest wyszukiwanie i pokazywanie użytkownikowi najbardziej poczytnych wiadomości o polityce jakie ukazały się w sieci.

Głównym zadaniem Live Labs Political Streams jest przekopywanie wszystkich zasobów w Internecie w poszukiwaniu najbardziej poczytnych artykułów o polityce. Serwis kataloguje również najczęściej odwiedzane wpisy blogowe.

Political Streams korzysta z innego produktu Live Labs jakim jest Social Streams. Jego zadanie to indeksowanie wszystkich stron zawierających jakiekolwiek informacje o charakterze społecznym. Jednak w odróżnieniu od niego, nowy serwis, gromadzi wiadomości jedynie o ludziach związanych z polityką, ważnych miejscach oraz wydarzeniach.

Zobacz również:

Produkt Microsoftu zawiera również szereg opcji dodatkowych. Na przykład po kliknięciu na ważną osobę czy wydarzenie strona pokaże wykres przedstawiający to jak kształtowało się zainteresowanie tym tematem w ostatnim czasie. Ponadto użytkownicy dowiedzą się również w jakim rejonie świata informacje te cieszą się największą popularnością.


TOP 200