Microsoft: ugoda w sprawie prywatnych pozwów

Koncern chce zawrzeć porozumienie z około setką osób, które wytoczyły przeciwko niemu prywatne powództwa w sprawie stosowania praktyk monopolistycznych. W zamian za polubowne zakończenie spraw Microsoft chce przekazać amerykańskim szkołom oprogramowanie i sprzęt komputerowy o wartości przekraczającej 1 mld USD.

Microsoft chciałby zakończyć toczące się przeciwko niemu procesy, których podstawą jest oskarżenie koncernu o stosowane praktyk monopolistycznych. Oprócz postępowań prowadzonych przez Departamentem Sprawiedliwości USA przeciwko gigantowi z Redmond toczy się około setki procesów wytoczonych przez osoby prywatne. Twierdzą one, że Microsoft wykorzystując pozycję monopolisty na rynku systemów operacyjnych, "zmuszał" użytkowników do płacenia wygórowanych cen za oprogramowanie.

Microsoft zaproponował polubowne zakończenie sporów sądowych. W zamian za wycofanie pozwów firma chce w ciągu pięciu lat przekazać oprogramowanie i komputery dla 14 tys. amerykańskich szkół o łącznej wartości 1,1 mld USD.

Zobacz również:

  • Ta firma oskarża Facebooka o przywłaszczenie sobie jej nazwy
  • UE uchyla grzywnę antymonopolową nałożoną na Qualcomm
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200