Microsoft udostępnił pierwszy zestaw poprawek do Windows 2000

Pierwsze poprawki zostały udostępnione w niespełna sześć miesięcy po premierze Windows 2000. Jednocześnie poinformowano, że już na jesieni do testów trafi kolejna wersja systemu - Whistler.

Na stronie internetowej Microsoftu pojawił się wczoraj (31 lipca) Service Pack 1 (SP1), pierwszy zestaw poprawek przeznaczony dla systemu Windows 2000. Jest on przystosowany do zastosowania ze wszystkimi wersjami systemu - Windows 2000 Professional, Server oraz Advanced Server.

SP1 jedynie koryguje błędy i nie wzbogaca systemu o dodatkowe funkcje. Jak poinformował Mark Croft, odpowiedzialny za produkty Microsoftu, postanowiono zrezygnować z wprowadzania nowych funkcji, ponieważ mogłoby się to spotkać z nieprzychylną reakcją użytkowników. Zapowiedział on natomiast, że dodatkowe funkcje dostępne będą w ramach usługi Windows Update, dzięki której można dodawać do systemu nowe komponenty.

Zobacz również:

  • VMware Fusion 13 dodaje obsługę Windows 11 na Macach
  • Platforma Azure ochroni małe i średnie firmy przed atakami DDoS
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Service Pack 1 zawiera poprawki sterowników wybranych urządzeń oraz zbiór, dotychczas udostępnianych pojedynczo, poprawek dotyczących bezpieczeństwa systemu. Usprawniono także sam proces instalacji systemu, dzięki któremu administrator może przygotować wersję systemu z najnowszymi poprawkami, gotową do dalszych instalacji.

Microsoft zapowiedział również, że prawdopodobnie w październiku przekaże do testów pierwszą wersję beta następcy Windows 2000 - systemu znanego jako Whistler. System ten, określany przez producenta jako poważne uaktualnienie Windows 2000, ma wykorzystywać nową technologię .NET.

***

Microsoft zaprezentował narzędzia .NET

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200