Microsoft udostępnił opóźnioną poprawkę do Outlooka

Producent zaleca zainstalowanie poprawki wszystkim użytkownikom, którzy chcą się ustrzec epidemii popularnych ostatnio wirusów pocztowych.

Microsoft udostępnił zapowiadane poprawki do popularnego programu pocztowego Outlook, które mają zabezpieczyć jego użytkowników przed atakami wirusów typu I Love You. Jeszcze na początku tego tygodnia firma zapowiadała, że poprawki nie będą gotowe wcześniej niż w połowie czerwca.

Wraz z informacją o udostępnieniu poprawki Microsoft stwierdził, że "zdecydowanie zaleca jej zainstalowanie wszystkim użytkownikom Outlooka, co pomoże im w zabezpieczeniu się przed narastającym problemem złośliwych wirusów pocztowych".

Poprawka Outlooka ma chronić użytkowników przed otrzymywaniem pewnych typów plików, zawierających kod, który po uruchomieniu rozsyła wirusy. Dzięki niej pojawia się też ostrzeżenia, gdy podejmowana jest próba wykorzystania książki adresowej Oulooka przez inne programy. Microsoft wraz z nową łatą wyłączył funkcję Windows Scripting Host, wykorzystywaną przez większość wirusów pocztowych.

W odpowiedzi na zarzuty, że poprawki wyłączają zbyt wiele funkcji przydatnych wybranym użytkownikom, Microsoft stwierdził, iż przewidział w niej funkcje umożliwiające administratorom ustawienie wymaganego poziomu zabezpieczeń.

Uwzględnione w oprogramowaniu filtry załączników blokują nie tylko pliki z kodem wykonywalnym i skryptami Visual Basica, ale również innego rodzaju pliki, w tym ze zdjęciami i skróty internetowe.

Poprawkę opracowano pod kątem Outlooka 98 i 2000 Service Release 1 (SR1). Oznacza to, że posiadacze innych lub wcześniejszych wersji oprogramowania muszą je uaktualnić, zanim zastosują tę poprawkę Microsoftu.

***

Poprawka Microsoftu

Microsoft odkłada w czasie udostępnienie ostatecznej wersji poprawek do Outlooka

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200