Microsoft udostępnia wersję beta Data Protection Manager

Microsoft udostępnił na swojej witrynie WWW publiczną betę nowej wersji oprogramowania do składowania i odtwarzania - System Center Data Protection, które zawiera bardziej zaawansowane wsparcie aplikacji Microsoftu i składowania na taśmy magnetyczne.

Dotychczasowa wersja oprogramowania, DPM 2006, wymaga od użytkownika korzystania z rozwiązań dostawców niezależnych w zakresie składowania aplikacji Microsoftu, takich jak SQL Server, Exchange Server i SharePoint Server, jak również przy zapisie na taśmy magnetyczne.

DPM wersji 2, dostępna na witrynie webowej Microsoftu, obsługuje składowanie tych aplikacji, również w wersjach klastrowanych. Obsługa Exchange i SQL Server jest dostępna w pierwszej wersji beta, a obsługa SharePoint Server ma być dostępna w drugiej, spodziewanej na wiosnę roku 2007.

Innym nowym mechanizmem włączonym do tego oprogramowania jest zdolność zapisu bezpośrednio do systemów pamięci taśmowej. Oprogramowanie pozwala także na przechowywanie 512 iteracji danych na dysku, co umożliwia odzyskiwanie zapisów z różnych okresów czasu. Poprzednia wersja dopuszczała 64 iteracje.

Microsoft zapowiada udostępnienie nowej wersji DPM latem 2007 r. Oprogramowanie pracuje na platformie Windows Server 2003 z SP1. Pojedynczy System Center DPM może być używany do ochrony 50 serwerów Windows.