Microsoft udostępnia wersję beta Data Protection Manager

Microsoft udostępnił na swojej witrynie WWW publiczną betę nowej wersji oprogramowania do składowania i odtwarzania - System Center Data Protection, które zawiera bardziej zaawansowane wsparcie aplikacji Microsoftu i składowania na taśmy magnetyczne.

Dotychczasowa wersja oprogramowania, DPM 2006, wymaga od użytkownika korzystania z rozwiązań dostawców niezależnych w zakresie składowania aplikacji Microsoftu, takich jak SQL Server, Exchange Server i SharePoint Server, jak również przy zapisie na taśmy magnetyczne.

DPM wersji 2, dostępna na witrynie webowej Microsoftu, obsługuje składowanie tych aplikacji, również w wersjach klastrowanych. Obsługa Exchange i SQL Server jest dostępna w pierwszej wersji beta, a obsługa SharePoint Server ma być dostępna w drugiej, spodziewanej na wiosnę roku 2007.

Zobacz również:

Innym nowym mechanizmem włączonym do tego oprogramowania jest zdolność zapisu bezpośrednio do systemów pamięci taśmowej. Oprogramowanie pozwala także na przechowywanie 512 iteracji danych na dysku, co umożliwia odzyskiwanie zapisów z różnych okresów czasu. Poprzednia wersja dopuszczała 64 iteracje.

Microsoft zapowiada udostępnienie nowej wersji DPM latem 2007 r. Oprogramowanie pracuje na platformie Windows Server 2003 z SP1. Pojedynczy System Center DPM może być używany do ochrony 50 serwerów Windows.