Microsoft udostępnia kod Windows CE

Firma rozszerza program Shared Source License. Programiści otrzymali możliwość wglądu w część kodu źródłowego systemu Windows CE i dokonywania w nim zmian.

Microsoft udostępni wybrane fragmenty kod źródłowego systemu operacyjnego Windows CE. Możliwe będzie nie tylko przeglądanie kodu lecz również dokonywanie zmian w celu dostosowania oprogramowania do własnych potrzeb. W ramach Shared Source License możliwa jest optymalizacja systemu ale bez możliwości dalszego rozpowszechniania zmienionego kodu w celach komercyjnych.

Microsoft już w czerwcu ub.r. udostępnił programistom częściowy wgląd do kodu kieszonkowej wersji Windows. Wtedy nie mogli oni jednak dokonywać zmian, lecz jedynie zapoznać się z charakterystyką kodu, by łatwiej tworzyć aplikacje dla Windows CE.

Zobacz również:

  • Historia aktualizacji Windowsa 10 - najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

W chwili obecnej nie wiadomo czy programem objęty będzie także przyszły system Windows CE 4.0, który znajduje się już w fazie beta testów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200