Microsoft udostępnia Windows 7 RTM

W czwartek, 6 sierpnia, przewidziane jest udostępnienie przez Microsoft wersji "ready to manufacture" najnowszego Windows. W RTM "siódemki" będą mogli początkowo zaopatrzyć się subskrybenci TechNetu, MSDN oraz wybrani beta-testerzy.

Zakończenie prac nad Windows 7 (a także Windows Server 2008 R2) zostało oficjalnie ogłoszone przez firmę z Redmond 22 lipca br. Zapowiedziano wtedy, że właśnie 6 sierpnia 2009 system RTM zostanie udostępniony użytkownikom usług TechNet i Microsoft Developers Network. Do dystrybucji trafi wydanie anglojęzyczne Windows 7, pozostałe wersje językowe zostaną udostępnione 1 października.

Windows Server 2008 R2 ma znaleźć się na stronach TechNet i MSDN w połowie sierpnia.

Windows 7 trafi do sprzedaży 22 października. Producent nie przewiduje udostępnienia systemu przynajmniej w wersji RTM użytkownikom indywidualnym, zatem aby zaopatrzyć się weń w legalny sposób, trzeba czekać do dnia premiery rynkowej (wydanie RTM krąży w sieciach od niemal miesiąca - build systemu noszący numer 7600.16385 był dostępny w serwisie Mininova już 16 lipca).

Od piątku, 7 sierpnia, system będzie dostępny dla firm uczestniczących w programie partnerskim Microsoftu (Software Assurance).

Wciąż można bezpłatnie ściągać i instalować wersję Windows 7 RC - Microsoft pozwoli na to do 20 sierpnia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200