Microsoft udostępnia SDK do budowania aplikacji blockchain

Kilka dni temu korporacja udostępniła deweloperom nowe rozwiązanie blochchain: bazujący na chmurowej platformie Azure pakiet SDK (Software Development Kit). Platforma zawiera narzędzia blockchain, pozwalające budować rozwiązania integrujące tego rodzaju aplikacje zarówno z rodzimymi usługami SaaS, jak i podobnymi usługami znajdującymi się w ofertach niezależnych producentów oprogramowania.

Marc Mercuri (zajmujący się w firmie Microsoft technologią blochchain) napisał z tej okazji na firmowym blogu: "Pakiet rozszerza możliwości naszych szablonów wspierających technologię blockchain i rozwiązań Azure Blockchain Workbench o nowe opcje, dzięki którym deweloperzy będą w stanie szybko budować, testować oraz wdrażać aplikacje blochchain”.

Microsoft powiedział, że nowy pakiet SDK (patrz tutaj) wspierający technologię blockchain pozwoli firmom szybko i bez trudu budować oraz wdrażać aplikacje wykorzystujące zdecentralizowane i rozproszone rejestry łańcuchowe, realizując takie zadania w ciągu kilku dni, a nie miesięcy, jak ma to miejsce w przypadku budowania tradycyjnych aplikacji podobnego typu. Użytkownicy będą przy tym mogli integrować przepływy prac blockchain z istniejącymi już w firmie systemami i aplikacjami Microsoft Flow.

Zobacz również:

  • Wszystko.pl - start jeszcze przed wakacjami
  • Microsoft wycofuje asystenta głosowego Cortana z Windows 10/11

Pierwsza wersja pakietu SDK koncentruje się na trzech funkcjach: tworzeniu interfejsów łączących takie środowiska, jak mobilni klienci, Internet Rzeczy, wiadomości SMS i systemy powiadamiania głosowego; integrowaniu ze sobą zasobów (danych, oprogramowania i mediów), które nie są bezpośrednio obsługiwane przez blockchain (np. dokumentów Office, plików wideo i CAD; oraz na wdrażaniu inteligentnych kontraktów i biznesowych sieci blockchain).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200