Microsoft udoskonala usługę Teams

Firma wprowadziła do usługi Teams nowy mechanizm opracowany z myślą o tych użytkownikach, którzy uczestniczą często w konferencjach wideo. Pozwala ona szybko przełączać się między różnymi trybami wyświetlania sesji (takimi jak Gallery, Together i Focus), co pozwala im na bieżąco dostosowywać okienka podglądu do aktualnych potrzeb.

Foto: Surface/Unsplash

Mechanizm nosi nazwę „View Switcher” i został już dodany do publicznej wersji testowej usługi. Obsługująca go ikona znajduje się po lewej stronie ekranu i oferuje użytkownikowi wideokonferencji następujące typy pracy: Gallery, Large Gallery, Together, Large Gallery, Focus i Full. Microsoft dodał ją na razie do usług Teams obsługiwanych przez komputery Windows 10, Windows 11 i macOS.

Po wybraniu trybu Together użytkownik nie musi ciągle przenosić wzroku na kolejne okienka podglądu. Z kolei wybranie trybu Gallery powoduje, że wszystkie sesje wideo są widoczne w górnej części okienka spotkania. Tryb Focus ukrywa wszystkie sesje wideo i pokazuje tylko aktualnie udostępnione przekazy. Jak widać, nie jest to jakaś duża aktualizacja, może jednak być bardzo pomocna wtedy, gdy użytkownik spędza wiele godzin przez ekranem komputera, prowadząc na nim wideokonferencje z użyciem aplikacji Teams.

Zobacz również:

  • Jak nowoczesny biznes zdobywa przewagę dzięki danym
  • AI od Google tworzy trójwymiarowe obrazy ludzi
  • UE oskarża Microsoft o stosowanie praktyk monopolistycznych

Nowy mechanizm został wprowadzony do testowej, publicznej wersji aplikacji. Inni użytkownicy usługi mogą nadal przełączać widoki za pomocą menu mającego postać wielokropka. Warto przypomnieć, że we wrześniu Mirosoft ogłosiła kilka nowych funkcji obsługujących spotkania, które wspierają hybrydowe scenariusze pracy. Są to np. kamery konferencyjne wykorzystujące sztuczną inteligencję oraz funkcje z grupy hot-desking, które pomagają pracownikom elastycznie lokalizować i rezerwować znajdujące się w biurze przestrzenie robocze.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200