Microsoft uaktualnia Office 2000

Zestaw poprawek SR-1 koryguje błędy i zawiera uaktualnienia do wszystkich programów z popularnego pakietu biurowego.

Microsoft przygotował pierwszy zestaw poprawek i uaktualnień Service Release 1 (SR-1) dla pakietu Office 2000. Można go pobrać ze strony Office Update lub zamówić na płycie CD-ROM. Zestaw dla polskiej wersji pakietu pojawi się w ciągu najbliższych miesięcy.

Zestaw SR-1 jest certyfikowany dla Windows 2000 i zawiera poprawki błędów oraz uaktualnienia dla wszystkich aplikacji wchodzących w skład Office 2000. Pozwala on też na aktualizację przeglądarki Internet Explorer do wersji 5.01, która jest dołączana do Windows 2000.

W przypadku, gdy aktualizacja dokonywana jest za pośrednictwem Internetu, możliwe jest także pobranie narzędzia Auto Update oraz Save My Settings Wizard, dwóch nowych i bezpłatnych usług Microsoftu przeznaczonych dla użytkowników Office.

Pierwsza z nich eliminuje konieczność zaglądania na stronę Microsoftu w poszukiwaniu aktualizacji oprogramowania. W momencie podłączenia użytkownika do Internetu Auto Update komunikuje się w tle ze stroną dedykowaną Office 2000 i informuje o nowych poprawkach i uaktualnieniach. W zależności od konfiguracji systemu użytkownika narzędzie proponuje instalacje danych uaktualnień. Możliwe jest także takie skonfigurowanie usługi, aby sygnalizowała, które poprawki są niezbędne lub zalecane.

Usługa Save My Settings Wizard pozwala zapisywać użytkownikowi ustawienia pakietu w specjalnym miejscu na stronie WWW Microsoftu. Jest to przydatne w przypadku wymiany systemu lub korzystania z innego komputera - można wtedy pobrać z sieci i zastosować własne ustawienia pakietu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200