Microsoft tworzy internetową firmę zajmującą się handlem nieruchomościami

Przy tworzeniu serwisu nowej firmy HomeAdvisor Technologies, gigant z Redmond, współpracuje z kilkoma amerykańskimi instytucjami finansowymi.

Microsoft obejmie większościowe udziały w nowo powstającej spółce zajmującej się udzielaniem kredytów hipotecznych i handlem nieruchomościami w Internecie. Przy tworzeniu nowej firmy HomeAdvisor Technologies, gigant z Redmond, współpracuje z kilkoma instytucjami finansowymi.

Przygotowywane od ponad roku nowe przedsięwzięcie zostało opracowane specjalnie z myślą o amerykańskich kupcach nieruchomości, którym ma zaoferować szybszy proces udzielania kredytów hipotecznych oraz niższe od przeciętnych raty - twierdzą przedstawiciele Microsoftu.

Partnerami Microsoftu w HomeAdvisor Technologies są m.in. Federal Home Loan Mortgage (znana jako Freddie Mac), firma udzielająca pożyczek i kredytów, bank Chase Manhattan i Bank of America. Szczegółów finansowych nie ujawniono, wiadomo jednak, że każdy z partnerów posiada udziały w spółce, a Freddie Mac wniósł kapitał finansowy i "znaczący kapitał technologiczny".

Serwis homeadvisor.com zostanie uruchomiony w ciągu najbliższych tygodni i będzie ściśle związany z usługami portalu Microsoft Network (MSN), z którym związany jest długoterminowym kontraktem.

Producent Windows poinformował również o przejęciu za nie ujawnioną sumę Tuttle Decision Systems, firmy rozwijającej elektroniczny system, łączący ponad 800 amerykańskich banków hipotecznych z siecią brokerów kredytowych.

Ze swoim nowym przedsięwzięciem Mirosoft wchodzi na ustabilizowany rynek. Działa na nim już m.in. Homestore.com, firma mająca w swej ofercie online wiele domów na sprzedaż oraz usługi związane z kredytami hipotecznymi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200