Microsoft tnie ceny Office 365

Microsoft obniżył ceny większości wersji Office 365 - swojego rozwiązania pracy grupowej opartego na chmurze i konkurującego m.in. z Google Apps. Bez zmian pozostała tylko cena planu K1.

W skład Office 365 wchodzi dostęp do poczty Exchange, Sharepointa, usługi Lync i wersji online pakietu Office (w droższych planach także prawo używania wersji Office instalowanych na komputerach). Usługa oferowana jest w kilku różnych planach cenowych. Microsoft informuje na swoim blogu, że koszty świadczenia usługi są obecnie niższe niż w chwili uruchomienia usługi co pozwala na obniżenie cen.

Ceny pakietów dla średnich i duzych firm (abonament miesięczny za jednego użytkownika) zostają obniżone z 9 euro na 7,25 euro (E1), z 14,25 na 12,5 euro (E2), z 22,75 na 19 euro, zaś E4 tanieje z 25,5 na 20,75. Cena planu K1 (przeznaczonego dla małych firm, maksymalnie 50 uzytkowników) pozostała bez zmian (3,57 euro), zaś pakiet K2 staniał z 9 na 7,25 euro .

Zobacz również:

  • Microsoft będzie używać technologii AI do pisania biznesowych wiadomości e-mail
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Omawiamy wszystkie rodzaj standardu PoE

Warto dodać, że latem tego roku mają pojawić się plany dla instytucji edukacyjnych. Według zapewnień Microsoftu plan A2 (Exchenge, SharePoint, Lync, i Office Web Apps)ma być bezpłatny dla studentów, nauczycieli akademickich i innych pracowników naukowych, zaś ceny pozostałych planów będą znacznie niższe niż tych oferowanych dla przedsiębiorstw.

Nowe ceny dotyczą tylko nowych klientów i tych, którzy przedłużają swoje umowy. Do czasu zakończenia obowiązujących kontraktów, firmy będą płacić za usługę po dotychczasowych (wyższych) cenach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200